2

Eylül

blog-img

Yaptırım Grubundaki Malların Nakliyesini Gerçekleştirmek İçin Mühür Operatörü Sistemine Kayıt Olma Zorunluluğu

Yaptırım Grubundaki Malların Nakliyesini Gerçekleştirmek İçin Mühür Operatörü Sistemine Kayıt Olma Zorunluluğu


Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), Yaptırım grubundaki malların nakliyesini gerçekleştirmenin temel koşulu, taşımacıların Mühür Operatörü Sistemine kayıt olmaları ve elektronik navigasyon mühürlerinin araçların (tırların) kargo alanına (bölmelerine) uygulanması olduğunu ve konuya ilişkin desteğin geçiş noktalarındaki hizmet noktalarından alınabileceğini açıkladı.


UND'nin açıklamasına göre:

"Rusya Federasyonu Hükümeti'nin 27.12.2019 tarihli 1877 sayılı Kararnamesiyle, Rusya Federasyonu toprakları üzerinden uluslararası karayolu ve demiryolu taşımacılığıyla üçüncü ülkelere transit geçişler onaylanmıştır. Bu değişiklikler, Rusya sınırlarını yaptırım kapsamındaki mal gruplarının geçişi için açmaktadır.

Yaptırım uygulanan mal gruplarının nakliyesini gerçekleştirmenin temel koşulu, taşımacıların Mühür Operatörü Sistemine kayıt olmaları ve elektronik navigasyon mühürlerinin araçların (tırların) kargo alanına (bölmelerine) uygulanmasıdır.

Digital Platforms Development Center LLC şirketi konuyla ilgili Derneğimize bilgilendirmede bulunmuştur. Digital Platforms Development Center LLC şirketi tarafından, Mühür Operatörü sistem kapsamında Rus devleti tarafından yetkilendirilmiş olup, Rusya Federasyonu'nun otoyollarında bulunan 20 adet ve demiryolu sınır geçiş noktalarında bulunan 10 adet hizmet ofisi ile destek sunmakta; sistemin web adresi ve 24 saat hizmet veren çağrı merkezi üzerinden destek alınabilmektedir.

Sisteme ön kayıtlar başlamış olup (7/24), kayıt ücretsizdir.

Sisteme kayıt prosedürü (gayri resmi tercümesi) ekte yer almakta olup, www.crcp.ru adresinden detaylı bilgiye ulaşılabilmektedir.

Üyelerimizin bilgisine sunulur.

Tercüme için tıklayınız"


Kaynak : 

https://www.kamyonum.com.tr/haber/Yaptirim-Grubundaki-Mallarin-Nakliyesini-Gerceklestirmek-Icin-Muhur-Operatoru-Sistemine-Kayit-Olma-Zorunlulugu/36915
Hemen üye olun Firmanızı kaydedin, Daha fazla Müşteriye Ulaşın Teklif alın - Teklif Verin

nakliye-islerinizi-arttirin nakliye-islerinizi-arttirin
Yüksek Kazanç

Potansiyel müşterileri Nakliyehane üzerinden bulun

planli-nakliye-isi-yapin planli-nakliye-isi-yapin
Daha Fazla İş

Gerçek kişilerden gelen tekliflere fiyat verin

evden-eve-nakliye-isi-bul evden-eve-nakliye-isi-bul
Güvenilir Firmalar

Teklif istekleriniz profesyonel firmalar tarafından yanıtlansın

ucretsiz-nakliyeci-websitesi ucretsiz-nakliyeci-websitesi
Nakliye İlanları

Şehirlerarası, Uluslararası Nakliye İşlerini Nakliyehane'de bulursunuz.